Kada reikalingi dantų implantai?

Yra daugybė priežasčių, kurių metų žmonės netenka savo natūralių dantų – dantenų ligos, infekcijos, kariesas, nelaimingi atsitikimai ir pan.

Netekus vieno ar kelių dantų kyla aibė problemų:

  • Keičiasi veido estetinis vaizdas;
  • Juntamas diskomfortas;
  • Atsiranda kalbėjimo defektai;
  • Nyksta kaulas netekusio danties vietoje;
  • Netekusio danties vietoje prasideda gretimų dantų migracija;
  • Ilgainiui gali pradėti keistis sąkandis, dėl ko tampa sunku kramtyti maistą;
  • Nusprendus vėliau implantuotis, išauga procedūros kaina.

Pokyčiai netekus danties

Netekus danties (-ų) – dantų implantai yra viena iš priemonių, kuri leidžia atkurti danties estetiką, funkciją, fiziologiją. Danties implantas – dirbtinis danties šaknies pakaitalas. Chirurginės procedūros metu danties implantas  įsriegiamas, į žandikaulį ir po tam tikro laiko ant įsriegto implanto yra atkuriamas vainikėlis. Įsriegtas dantų implantas padeda stabilizuoti žandikaulį, sustabdo kaulo nykimą ir išsaugo žandikaulio formą. Danties implantas – mažas varžtelis, kuris pagamintas iš labai tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderintos medžiagos – gryno titano ar titano ir cirkonio lydinio.

Priešingai negu protezavimas tilteliu, protezavimo ant implanto metu nėra pažeidžiami greta esantys dantys, nereikia jų šlifuoti. Taip išsaugomi sveiki greta esantys dantys.

3 dantų tiltas

 

Kai trūksta 1 danties

Nesudėtinga chirurginė procedūra, kurios metu į nesančio danties vietą įsriegiamas dantų implantas, ant kurio po tam tikro laiko atkuriamas, tam tikro tipo vainikėliu.

 

Kai trūksta keletos dantų

Chirurginės procedūros metu yra įsriegiami keli implantai, ant kurių po tam tikro laiko yra protezuojami tiltu ar atskirais vainikėliais.

 

Implantacijos konsultacija

Konsultacijos metu su gydytoju yra aptariamos implantavimo galimybės atsižvelgiant, į Jūsų burnos būklę. Sudaromas tik Jums skirtas gydymo planas su procedūros kaina ir procedūrų atlikimo terminais.

Implantacijos chirurginė procedūra

Prieš pradedant implanto įsriegimą, į žandikaulį, pirmiausia yra atliekamas vietinis nuskausminimas. Atlikus vietinį nuskausminimą, pacientas procedūros metu nejaučia skausmo.  Suveikus nuskausminimui pradedama chirurginė procedūra. Dažniausiai praėjus 7-10 dienų laikotarpiui pacientui yra išimami siūlai. Įsriegto implanto gijimo procesas trunka nuo 3-6 mėnesių. Praėjus šiam gijimo laikotarpiui prasideda protezavimo darbai ant įsriegto implanto. Protezavimas dažniausiai trunka iki 1 mėn.

 

Implantacijos papildoma chirurginė operacija: kaulo priauginimas

Norint įsriegti implantą ne visada užtenka nuosavo kaulo storio. Veiksniai, kurie lemia nepakankamą savo kaulo storį: nutirpęs kaulas praėjus ilgesniam laikotarpiui danties nebuvimo vietoje, rovimo metu buvo pašalinta dalis kaulo ir pan.

Tokiu atveju yra būtina kaulo priauginimo operacija. Šios operacijos metu naudojami įvairūs dirbtiniai kaulo pakaitalai, kurie parenkami pagal esamą situaciją.

 

Implantacijos papildoma chirurginė operacija: sinuso pakėlimas

Sinuso pakėlimas – chirurginė dirbtinio kaulo persodinimo operacija, kuri atliekama pacientams, kuriems neužtenka viršutinio žandikaulio krūminių dantų srityje nuosavo kaulo, norint toje srityje įsriegti dantų implantą.

Norint įsriegti dantų implantą viršutinio žandikaulio krūminių dantų srityje yra būtinas pakankamas kaulo aukštis ir storis. Esant kaulo storio ir aukščio nepakankamumui yra atliekama chirurginė sinuso pakėlimo operacija. Procedūros metu yra pakeliama sinuso membrana, o pakeltoje vietoje yra pridedama dirbtinio kaulo medžiaga. Procedūra trunka iki 1 valandos, atlikus vietinę nejautrą (procedūros metu nejaučiama skausmo). Praėjus 6 mėn.  po operacijos pradedami implanto įsriegimo darbai.

sinus

Sinuso pakėlimo procedūra

 

Klinikoje sriegiami šveicariški, vokiški, JAV pagaminti dantų implantai.

 

Procedūros trukmė: nuo 45 min. (priklausomai kokio sudėtingumo operacija)

Paslaugos kaina: nuo 459 €

Užduokite mums klausimą