Dažniausiai užduodami klausimai

Džiaugiamės, kad atsakingai ruošiatės vizitui į „Draugystės odontologijos kliniką“ Šiauliuose. Klausimai – visada vietoje ir laiku, tad ir atsakymus stengiamės pateikti dar neuždavus jų.
1.1 Kaip dažnai atlikti burnos higieną?
Rekomenduojame burnos higieną atlikti kas 6 mėn., nepaisant atidžios priežiūros namuose. Klinikoje turime įrangą ir prietaisus, kurie nuodugniai nuvalo pigmentines dėmes, dantų akmenis. Burnos higiena taip pat rekomenduojama, kai planuojate gydyti arba balinti dantis.
1.2 Kokia burnos higienos nauda?
Burnos higiena – gerokai daugiau nei dantų išvalymas. Burnos higiena rekomenduojama, kai ruošiamasi gydyti dantis, kai norima išvengti uždegimų ir užkirsti kelią dantų, dantenų ligoms. Reguliari burnos higiena atitolina ėduonies atsiradimo riziką, padeda išlaikyti protezus ir implantus geros būklės.
2.1 Ar dantų balinimas yra saugus?
Pasirinkdami dantų balinimą klinikoje niekuo nerizikuojate. Ši procedūra yra visiškai saugi ir neskausminga. Dantų balinimas klinikoje yra saugus ir efektyvus, lyginant su savarankišku balinimu namuose kapomis, juostelėmis ar pastomis, nes specialistas naudoja balinimo lempas ir koncentruotus gelius, skirtus profesionalams. Tinkamai atlikta procedūra dantims nekenkia.
2.2 Kiek laiko išlieka dantų balinimo efektas?
Išbalinti dantis klinikoje pakanka vieno karto, nors kai kuriais atvejais prireikia dviejų apsilankymų. „Draugystės odontologijos klinikos“ specialistai įspėja, kad net ir išsibalinus dantis toliau reikia laikytis kruopščios burnos ertmės priežiūros, vengti dažančių produktų, nerūkyti, kad dantys išliktų kuo ilgiau šviesūs. Taisyklingai prižiūrint, dantų balinimo efektas išlieka iki 1–3 metų.
3.1 Kas kiek laiko atnaujinti estetinį plombavimą?
Estetinis plombavimas nėra sprendimas visam gyvenimui. Priekiniai dantys po procedūros išliks gražūs, jei tinkamai prižiūrėsite, iki 10 metų. Kas pusę metų būtina atlikti profesionalią burnos higieną bei dantų poliravimą. Namuose ne tik valykite labai minkštu („extra soft“) šepetėliu, pasta be aštrių granulių, bet ir naudokite siūlą.
3.2 Kada negalima atlikti estetinio plombavimo?
Tvarkyti dantų tik išoriškai negalime, kai ėduonis yra giliai pažeidęs dantis ar net šaknis. Estetinis plombavimas taip pat negalimas, kai danties audiniai smarkiai ištrupėję. Tais atvejais rekomenduojame protezavimą.
4.1 Kaip ėduonis paveikia dantį?
Skylutė dantyje įprastai atsiranda dėl nepakankamos burnos higienos. Jei prastai išsivalome dantis, dažnai valgome cukraus turinčių produktų, nenaudojame siūlo, tarpdančių šepetėlio, ant dantų emalio kaupiasi apnašos, kurios suformuoja ėduonį. Negydomas ėduonis graužiasi į dantį, naikina jį ir aplinkinius audinius. Užsitęsus šiam procesui iškyla rizika netekti danties.
4.2 Kodėl būtina plombuoti dantis?
Kai kariesas yra stipriai paveikęs dantį, jį reikia išvalyti, kad ėduonis nebesigraužtų į danties gylį. Išvalius karieso pažeistą ertmę dantis plombuojamas. Plombuoti nereikia, kai ėduonis pastebimas labai ankstyvoje stadijoje ir tėra paviršiuje.
Jei nustatytas danties pažeidimas negydomas, ilgainiui galite netekti danties.
5.1 Kada būtina gydyti dantų šaknų kanalus?
Tai procedūra, kuri būtina, kai ėduonis yra stipriai ir giliai pažeidęs dantį. Kanalus gali tekti gydyti nuskilus dantims arba po traumos. Tai sudėtinga procedūra, kuri pareikalaus jūsų laiko ir kantrybės, bet kartu įveiksime šią situaciją.
5.2 Kiek trunka dantų šaknų kanalų gydymas?
2 ar daugiau apsilankymų. Pirmiausia gydytojas padaro rentgeno nuotrauką ir įvertina situaciją, nustato gydymo eigą. Tada surandami šaknų kanalai, kurie išvalomi ir išplatinami. Vėliau šaknys plombuojamos. Galutinė dantų šaknų kanalų gydymo stadija – vainiko atstatymas, t. y. pagaminamas dirbtinis danties vainikėlis.
6.1 Kaip elgtis po danties pašalinimo?
Klausykite chirurgo rekomendacijų. Būtinai vartokite jums paskirtus vaistus, skalaukite specialiu skysčiu. Po operacijos rekomenduojama ilsėtis, šaldyti veidą. 2 valandas susilaikykite nuo valgio ir karštų gėrimų. Numatytu laiku atvykite apžiūrai.
6.2 Ar dantų šalinimas skausmingas?
Prieš procedūrą jums bus atlikta vietinė nejautra ir danties rovimo metu tik kai kada jusite spaudimą. Gydytojas chirurgas naudoja specialius instrumentus, kad procedūra truktų kuo trumpiau, o asistentas danties šalinimo metu prilaikys jūsų galvą, kad patirtumėte kuo mažiau nepatogumo.
7.1 Kaip prižiūrėti išimamus protezus?
Net jei nešiojate išimamus dantų protezus, jais reikia rūpintis lygiai taip pat kaip savais dantimis. Išimamus protezus reikia valyti ne tik ryte ir vakare, bet ir po kiekvieno valgio. Plaukite šiltu vandeniu, valykite kietu arba vidutinio kietumo šepetėliu. Dezinfekuokite įmerkę į stiklinę su vandeniu, kurioje ištirpinta speciali protezų priežiūros tabletė. Kas pusę metų užsiregistruokite profesionaliai dantų higienai.
7.2 Ar fiksuoti protezai (implantai, tiltai) atrodo natūraliai?
Odontologija kasdien sparčiai tobulėja, todėl galime užtikrinti, kad pasirinkę protezavimą „Draugystės odontologijos klinikoje“ džiaugsitės natūraliai atrodančia šypsena, nesvarbu – pasirinksite išimamus ar ant implanto tvirtinamus protezus. Išimami protezai dažniausiai gaminami iš plastiko. Fiksuoti protezai – iš metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio oksido keramikos. Protezai gaminami individualiai pagal jūsų dantų formą, atspalvį, kad atstotų jūsų natūralius dantis.
8.1 Ar yra rizika, kad danties implantas neprigis?
Tikimybė, kad implantas neprigis, egzistuoja, bet tai būna labai retai. Implantui neprigijus, senasis pašalinamas ir įsriegiamas naujas. Pakartotinis dantų implantavimas yra nemokamas. Su didesne rizika neprigyti implantui susiduria rūkantys pacientai.
8.2 Ar implantavimas yra skausmingas?
Tai yra visiškai neskausminga procedūra. Prieš sriegiant implantą suleidžiami nuskausminamieji. Pats implantas yra nedidelis ir jo visai nejausite.
9.1 Ar rentgenologiniai tyrimai saugūs?
Daug investuojame į technologijas, todėl galime nuraminti, kad aparatai, kuriais mūsų klinikoje atliekamas rentgenas, yra modernūs ir saugūs.
9.2 Ką parodo rentgenologinis tyrimas?
Gydytojas rentgeno nuotraukoje mato labai daug: nuo bendros dantų būklės, iki to, ar žandikaulis parengtas protezavimui. Rentgenas atliekamas ruošiantis protezavimui, implantacijai, kai svarstoma taisyti dantų padėtį breketais, šalinti dantis. Specialistams tokie rentgenologiniai tyrimai taip pat padeda įvertinti, kiek pažengė periodontas.
10.1 Ar „Draugystės odontologijos klinika“ bendradarbiauja su Valstybine ligonių kasa?
Klinikoje teikiame dantų protezavimo paslaugą, kurią privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems pacientams ligonių kasos visiškai arba iš dalies kompensuoja iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.
10.2 Kokios sąlygos būtinos padengti protezavimo paslaugas iš Valstybinės ligonių kasos (VLK)?
VLK visiškai arba iš dalies kompensuoja protezavimą pensininkams, neįgaliesiems, pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais, asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, bei vaikams iki 18 metų. Norėdami sužinoti, ar galite gauti protezavimo paslaugą, kurią padengia VLK, kreipkitės į mūsų kliniką konsultacijai. Jos metu gydytojas įvertina, ar turite teisę gauti paslaugą, ar burnos būklė tinkama protezuoti. Jei tinkama, po patvirtinimo jūsų duomenys bus suvesti į informacinę sistemą ir būsite užregistruotas į eilę. Visus dokumentus pildo odontologijos klinika. Jei esate tinkamas kandidatas protezuoti, gausite tai patvirtinantį dokumentą. Paslauga bus suteikta per 3 metus nuo užregistravimo į eilę.