Kai nebegalima išgelbėti danties, arba reikia šalinti protinį dantį

Dantų šalinimas

Nors dantų šalinimas gali skambėti šiurpiai, įprastai tai nėra varginanti ar skausminga procedūra. Dantys šalinami keliais atvejais: kai užleistas dantis nebepataisomai sugedęs, kai netaisyklingai auga protiniai dantys. Gydytojas protinius dantis gali rekomenduoti pašalinti ir dėl to, kad juos sunku prižiūrėti, kelia uždegimų riziką krūminiams dantims. Galimas ir susiformavusio, bet neišdygusio danties šalinimas.

Kaip vyksta? Dantis šalina chirurgas, o pati procedūra nėra skausminga ir netraumuoja nei žandikaulio, nei sveikų dantų. Nuskausminus naudojami specialūs instrumentai, kad dantis būtų pašalintas. Po chirurginės procedūros gydytojas jums gali paskirti vartoti nuskausminamuosius arba antibiotikus, skalauti specialų skystį, kad neįsimestų infekcija.

Profesionalus dantų šalinimas | Odontologijos klinika Šiauliuose
Dantų šalinimas | Odontologijos klinika Šiauliuose

Higienos procedūra, kurios metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos  dantų apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, nustatomas asmens dantų valymo efektyvumas, mokoma asmens burnos higienos. Procedūros metu specialistas naudoja ultragarsinį skalerį, rankinius periodontologinius instrumentus, esant pigmentinėms apnašoms ant dantų naudojama sodapūtės AIR-N-GO technologija.

Vienu metu pro antgalį tiekiamas oro, vandens bei milteliu mišinys, efektyviai ir be jokio skausmo atšviesina patamsėjusius dantis, pašalina minkštą dantų apnašą nuo danties paviršiaus, net ir sunkiai prieinamose vietose. Tai puikus būdas pašalinti įvairias pigmentines (kaip pvz.: arbatos, kavos, vyno, rūkymo) dėmes nuo danties paviršiaus.

Siekiant turėti sveikus dantis ir užkirsti kelią ilgam dantų gydymui, patartina profesionalią burnos higieną kartoti kas 3-6 mėn.

Atliekamas norint pakeisti dantų spalvą, iš tamsesnės (kaip pvz.: gelsva, pilkšva ar dėmėta), į šviesesnę. Procedūra yra saugi ir efektyvi. Ji nėra skausminga. Kartais procedūros metu gali jaustis dantų dilgčiojimas. Po šios procedūros dantų emalis nepakinta, t.y. neatsiranda įtrūkimų ar karieso požymių. Pirmas dvi dienas galima jaustis didesnis, nei įprasta dantų jautrumas, tačiau tai priklauso nuo dantų būklės.

Procedūra užtrunka vieną valandą. Užtenka vieno vizito rezultatui pamatyti. Prieš dantų balinimą rekomenduotina atlikti profesionalią burnos higieną. Po procedūros nerekomenduotina nevalgyti vieną valandą. Pirmą dieną vengti dažančių produktų: kavos, arbatos, raudono vyno, pomidorų padažo, burokėlių ir kt. Siekiant maksimalių rezultatų rekomenduotina atlikti 4 procedūras. Kiekvienu atveju, dėl procedūrų skaičiaus reikėtų klausti procedūrą atliekančio specialisto.