Užleistas kariesas pažeidė vidinius audinius

Danties šaknies kanalų gydymas

Gydyti dantų šaknų kanalus tenka, kai laiku nesuvaldomas danties ėduonis. Kai kariesas apima ne tik kaulinę danties dalį, bet ir skverbiasi dar giliau, jis pasiekia vidinius minkštuosius audinius. Šį pažeidimą lydi stiprus skausmas keičiant kūno padėtį. Nemalonus jausmas dažnesnis vakare ir naktį.

Kaip vyksta? Dantų šaknų kanalų gydymo planas pradedamas rentgenologiniu tyrimu, kad specialistas įvertintų dabartinę padėtį ir numatytų efektyvų gydymą. Tada pašalinami karieso pažeisti audiniai, surandami šaknies kanalai, jie išvalomi ir išplatinami. Vėliau kanalai plombuojami. Galutinė dantų šaknų kanalų gydymo stadija – vainiko atstatymas, t. y. pagaminamas dirbtinis danties vainikėlis. Šis gydymas trunka ne vieną procedūrą.

Danties šaknies kanalų gydymas | Specialistai | Odontologijos klinika Šiauliuose
Danties šaknies kanalų gydymas | Odontologijos klinika Šiauliuose
Ženklai ir simptomai, rodantys, kad reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas:
  • ilgai trunkantis skausmas, aštrus, priepuolinis.
  • galimas plitimas į ausį; pasireiškia vakarais ar naktį,
  • nuolatinis, pulsuojantis skausmas,
  • besitęsiantis dantų jautrumas karščiui ar šalčiui,
  • danties spalvos pakitimai,
  • dantenų išbrinkimas, limfmazgių suaktyvėjimas.
  • kartais simptomų gali ir visai nebūti.
Gydymo procedūra

Dantų šaknų kanalų gydymas yra labai sudėtingas, bet itin svarbus norint padidinti danties ilgaamžiškumą. Svarbu kokybiškai atlikti kanalų gydymą, kadangi šaknų kanalų perdydymas yra ženkliai brangesnis ir , žinoma, sudėtingesnis. O nekokybiškas kanalų sugydymas viena dažniausių dantų šalinimo priežasčių.

Endodontologinės procedūros metu yra atliekamas mechaninis šaknies kanalų valymas naudojant kokybiškus kanalų instrumentus bei rentgeną. Norėdami sustiprinti kanalų išvalymą naudojame irigacines sistemas bei ultragarsinį aparatą. Išvalius kanalus jie užplombuojami specialia kanalų pildymo sistema – gutaperča.

Danties šaknų kanalų gydymas gali užtrukti nuo 1 iki 3 kartų priklausomai nuo šaknų sistemos sudėtingumo.

Procedūrų atlikimas mikroskopu

Mikroskopas – viena iš reikalingiausių prietaisų šiuolaikinėje odontologijoje. Mikroskopas endodontijoje visais atvejais padidina sėkmingo endodontinio gydymo tikimybę – mikroskopu endodontas mato daug kartų padidintą idealiai apšviestą vaizdą, ko negalima matyti plika akimi. Mikroskopas būtinas efektyviam endodontiniam gydymui. Neretai tik mikroskopo dėka galima rasti papildomus kanalus ar užkalkėjusius kanalus.

 

Taip pat dažniausiai reikalingas iš naujo gydant jau anksčiau gydytus kanalus, gydant nesėkmingo endodontinio gydymo komplikacijas, kaip pavyzdžiui, šaknies viršūnės perforaciją, taip pat esant būtinybei pašalinti šaknies kanalo kaiščius bei lūžusius instrumentus.

 

Taigi neretai tik mikroskopas leidžia specialistui būti tikram, kad tikrai viskas padaryta tinkamai ir iki galo. O laiku ir kokybiškai atliktas endodontinis gydymas ilgam užtikrina Jūsų danties (ar šaknies) gyvavimą ir lemia visų tolimesnių procedūrų sėkmę: tokių, kaip – estetinis plombavimas, dantų protezavimas.

Danties šaknies kanalų gydymas | Speciali įranga | Odontologijos klinika Šiauliuose